Quarter 4 Year 2017

CONTRACT

 

Peacock Prices:

P1 = $56 per unit

P2 = $99 per unit

 

*Remember that Peacock does NOT sell raw materials or plant hours. To purchase raw materials, use the "Raw Materials" decision form. These materials must be ordered one quarter in advance of using them in production. These will always be your cheapest source of raw materials.

 

To order plant hours, use the "Capacity" decision form to order stage 1 and stage 2 plant hours in the area or areas of your choice.